| withoutme a întrebat:

Va salut, cine ma lamureste si pe mine? ca si ghid de turism incepator, si dupa ce iti iei licentele si atestat, sau ce se mai da ca sa fi in regula, cum atragi turisti staini in cazul in care decizi sa lucrezi de unul singur, freelancer, si sa nu ai treaba cu agentiile de turism? cum iti faci reclama? cum vor da turistii de tine? ceva site-uri de specialitate sau unde chiar alti freelancer-i se"vand"... cel mai tare raspuns primeste fundita. merci anticipat

4 răspunsuri:
| ZAXELS a răspuns:

Pai 1) Imparti pliante sau cum se spun la turisti, si ii intrebi daca vor sa vada mai multe locuri.
2) Stai undeva cu o placuta, un bilet pe piept care sa scrie GHID DE TURISM sau asa ceva. Dar depinde de locul in care stai.

| Mihaela1964 a răspuns:

Iti poti face un site prin care-ti prezinti portofoliul, iti faci reclama.Situl ar fi bine sa fie facut de un specialist care sa ti-l si promoveze.Nu asta e problema...

| catalinaicg a răspuns:

Iti faci pliante, cat mai multe. si un site, dupa care iti faci publicitate pe alte site-uri

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E greu inceputul, colaboreaza cu o firma, dupa care ii poti sufla din clienti