| marimm a întrebat:

Voucherele de vacanta poti fi folosite si de alte persoane decat celei care i s-au acordat? De exemplu, copilul poate folosi voucherele parintilor?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Doar dacă e împreună cu părintele „titular" al acelor cupoane.
Voucher-ele sunt nominale și netransmisibile.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, pe patronii de hotel ii interesează doar sa își ia banii pe ele. Trebuie sa faci o copie de pe buletinul părintelui.

| Bondarel99 a răspuns (pentru mihai69):

Am folosit de 2 ori voucherele altcuiva și nu mi-a cerut decât copia de pe buletin, așa ca nu mai da răspunsuri "sigure".

| DanielPH a răspuns:

Mama le-a primit si pe cele ale bunicii si le poate folosii, asadar, da, se poate. Suna-i pe cei de la agentie, iti vor confirma si ei, asa vei avea o siguranta mai crescuta.

| pinkyypromise a răspuns:

Nu. Trebuie sa fie si persoana ale carei sunt voucherele, cu buletinul la ea. Acestea nu sunt transmisibile.

| mihai69 a răspuns (pentru Bondarel99):

Răspunsul meu e cât se poate de sigur. Faptul că unii în căutarea câștiurilor materiale sunt dispuși să ignore posibilele sancțiuni și să încalce legea, e altă poveste.