| georgica112 a întrebat:

Vreau sa plec intr-o calatorie! Momentan nu am bani de bilet! Imi poate cumpara cel de acolo biletul pentru. autobuz!?
Se poate?

2 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Prin "cel de acolo" te referi la o persoana care te asteapta? daca e asa, nu se poate, deoarece biletul trebuie cumparat de la autogara din care pleci, plus ca trebuie sa il ai asupra ta pe durata traseului pentru control! happy

| AleGsZ a răspuns:

Eu inteleg ca pleci undeva in strainatate,si daca asta e, atunci da, iti poate cumpara prietenul de acolo bilet, si iti da un COD, acel cod reprezinta biletul si destinatia.