| Ade153 a întrebat:

Eu as vrea sa plec luna viitoare dincolo, mai exact in Franta. Imi poate cumpara cineva de acolo biletul pentru avion si sa mi-l trimita prin email ca sa-l pot face eu in tara? Biletul. Mie asa mi s-a spus. Vreau sa-mi spuneti si unde as putea sa fac biletul care il primesc prin e-mail si cum sa fac.
Funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu „se face" biletul de avion, ci se tipărește un formular după ce realizezi formalitățile de check-in online.
Nu contează cine și unde a cumpărat „biletul", cu codul de rezervare primit tu îți faci aici check-in și cu foaia tipărită mergi la aeroport.
PS ATENȚIE! biletul trebuie să fie emis (făcută rezervarea) *pe numele tău* și cu datele tale de identificare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumpararea biletului se face electronic. Cu codul rezervarii iti poti face singurel check in si sa intri in posesia biletului

| Gio21 a răspuns:

Bună. Desigur ca poți. Trebuie sa îți trinita biletul scanat pe e-mail sau oriunde puteți atât tu cât și persoana care trimite, apoi tu îl scoți la imprimantă. (Nu trebuie sa fie color obligatoriu).