| Skutt a întrebat:

Vreau sa trimit un pachet din romania in thailanda, acest pachet contine in lantisor de aur si un inel, la posta romana mi s-a spus ca nu pot trimite obiecte de aur si argint in alta tara...
Va rog sa-mi spune ce trebuie sa fac?
Mi se pare o prostie... sa nu poti trimite... ce ar trebui sa fac
va multumesc...

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ar mai fi varianta DHL http://www.dhl.ro/ro.html... dar cu mult mai scumpa!

| mgtow a răspuns:

In pachet pune o haina de exemplu si iei o bucata de staniol si acolo bagi inelul si aurul asa nu vor fi detectate la senzori si vor ajunge la destinatie, asa faceam si eu cand trimiteam la maicamea bani in tara puneam o cutie cu multe chestii si banii ii lasam in staniol inveliti si ajungeau bine.

| Skutt explică:

Multumesc mult Iceman, alessia5158 am suna-l la dhl aceeasi problema, merci mult toturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai trimite altceva cu ele in pachet si pur si simplu nu le spune.cred ca exista si un serviciu prin care poti trimite obiecte de valoare dar costa mai mult.

| dragos9234 a răspuns:

Du-te la o reprezentanta atlasib, cu ei poti trimite orice

| tavibkk a răspuns:

Te pot ajuta suna la 0726489742