| anonim_4396 a întrebat:

Wizz air.Am achiziționat 2 bilete de avion dus-intors pentru mine si partenerul meu.
Am primit mail cu 1 bilet de avion unde erau trecute numele noastre, ale amandorura.
Intrebarea este: Trebuie sa printez de 2 ori acest bilet, ca sa avem fiecare un bilet, care va fi rupt la îmbarcare in avion? Si la fel si cu aplicația de check in, avem 1 singura cod si apar numele noastre, este nevoie sa avem amandoi aceasta aplicatie pe telefon sau o poate arata doar unul dinte noi, fiind scris numele amandorura?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

După check in probabil vor fi doua bilete.

| darrio2007 a răspuns:

Check-inul se face automat pentru doua persoane. Printezi foaia si ti-o scaneaza inainte de imbarcarea in avion.

| Violleta2022 a răspuns:

Printeaz-o 1 singura data, ca oricum la aerport cand faci check in-ul iti vor da doua bilete cu locuri, pe numele fiecaruia.

| NicoleEazi a răspuns:

Daca ai aplicatia mobila instalata nu este nevoie sa o printezi, printatul este mai mult pentru cei care nu au aplicatia.

| HugeHulk a răspuns:

Tu trebuie sa printezi dupa check-in ceea ce vrei primi. Daca la numele pasagerului apareti amandoi, atunci inseamna ca sunteti pe acelasi bilet (ceea ce e cam dubios). Daca e asa, ia oricum de siguanta inca o copie cu tine ca sa fii sigura, mai bine sa o arunci dupa decat sa nu o ai.