| victor1995 a întrebat:

Bună ziua! Am achiziționat dela aplicația wizz air un bilet de avion pentru 2 adulți și un bebeluș de aproape 2 ani, chestia este că pe aplicație unde apar inițialele numelor apar doar părinții bebelușul nu apare și scrie 0 din 2 check-in de efectuat... sau ceva de genul, am dat mesaj pe chat-ul lor din aplicație și tot îmi spun că nu apare fiindcă nu are loc separat și îmi închide conversația... oare când voi pleca cu copilul va trebui sa-i fac check-inul sau e trecut pe biletul meu? Poate este altcineva care a pătit la fel dau fundă!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://wizzair.com/......i-si-copii

Citeste ultimul paragraf de la finalul articolului.
Acela cu "Deoarece..."
Bebelusii sub 2 ani nu au loc pe scaun, trebuie tinuti in brate, deci nu e nevoie de check-in pentru ei.
Insa vor fi trecuti pe board card-ul unui parinte, cumva trebuie si ei inregistrati.
Faceti check-in-ul la aeroport?
Atunci cu atat mai simplu de lamurit va fi.
Sa aveti doar certificatul de nastere al copilului.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1) Prin ce metoda ati ales a faceti check-in-ul?
Stiti ca la aeroport costa aprox 13-14 euro de persoana?
In timp ce Auto-Check-in (trebuia ales cand ati cumparat biletul, dar cred ca se poate si acum) vi se face automat de catre reprezentantii companiei, si costa 4 euro de persoana?
Iar daca ati fi ales sa il faceti singuri online, nu ar fi costat nimic.

2) Dacă bebelușul a împlinit vârsta de 2 ani DUPA zborul de plecare și înainte de călătoria de întoarcere, trebuie rezervat un loc pe scaun.

| victor1995 explică (pentru NLS):

Eu mă refer că nu-mi apare pictograma cu inițialele bebelușului, oare-mi apare pe biletul meu cand voi face check in ul?

| NLS a răspuns (pentru victor1995):

Https://wizzair.com/......i-si-copii

Citeste ultimul paragraf de la finalul articolului.
Acela cu "Deoarece..."
Bebelusii sub 2 ani nu au loc pe scaun, trebuie tinuti in brate, deci nu e nevoie de check-in pentru ei.
Insa vor fi trecuti pe board card-ul unui parinte, cumva trebuie si ei inregistrati.
Faceti check-in-ul la aeroport?
Atunci cu atat mai simplu de lamurit va fi.
Sa aveti doar certificatul de nastere al copilului.