| Crush00 a întrebat:

Ziua bună!

Ce recomandări aveți pentru mersul cu cortul la mare?
E prima dată când doresc să merg în formula aceasta și nu cunosc locațiile pentru litoralul românesc. Orice sfat și recomandare sunt binevenite.

Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Luha_Elena_Lavinia_1998 a răspuns:

Bună! Îți recomand Vama Veche.

| Diana4you97 a răspuns:

Poți merge la 2 mai, la Năvodari, Eforie Nord, Mamaia, Vama Veche, etc. Vei plăti taxe modice de genul 15 lei pe zi pentru cort și 10 lei pentru mașină.

| mihai69 a răspuns:

Caută un camping cu multă umbră naturală (arbori), să fie ceva mai departe de vreo discotecă sau club (altfel nu poți dormi noaptea - că ziua oricum nu dormi de căldură).
Să mai fie și bine întreținut, să ofere apă caldă și noaptea (să nu fie doar cu instalații solare), să nu te așezi prea aproape de grupul social... Dacă oferă și prize pentru încărcat un telefon, cu atât mai bine.
În principiu, dacă ai mai fost cu cortul, nu prea ai alte chestii de știut.