Întrebare recomandată | saturday10 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa fac voluntariat la Crucea Rosie. M-ar interesa mai mult cum e programul si daca trebuie sa fiu permanent prezenta acolo. Ma gandeam ca ma pot duce doar cand am timp... Vreau detalii, multumesc happy

3 răspunsuri:
| Pewtra a răspuns:

Nu știu foarte multe dar poți cauta pe net.

| ElisaCristea a răspuns:

Bună!
Depinde de orașul din care faci parte. Eu sunt voluntară la Crucea Roșie Călărași de un an și jumătate și nu regret deloc această decizie. La începutul înscrierii completezi un formular, iar acolo bifezi tipul de activitate pe care dorești să o întreprinzi și intervalul de timp pe care îl aloci. Toate cele bune!

| saturday10 explică (pentru ElisaCristea):

Intre timp m-am inscris si chiar imi place! Multumesc oricum pentru raspuns happy