| harapalbdeioncreanga a întrebat:

As vrea sa devin voluntar. Imi puteti explica cam in ce fel de activitati voi fi implicata, ce trebuie sa fac? Ce calitati trebuie sa am?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Poti sa fii voluntar intr-un milion de domenii, de la plantat copaci pana la ingrijirea batranilor si de la impartit pliante pana la curatat pescarusii murdariti de o deversare de petrol.

De unde sa stim in ce gen de activitati vei fi implicata, daca nu spui ce gen de voluntariat te intereseaza?

| Maria_Ana_1995_e a răspuns:

In primul rand ca sa fii un voluntar trebuie sa faci tot ce-ti sta in putere casa ii ajuti pe cei din jurul tau fara sa astepti ceva.Domeniul pe care ti-l alegi va determina si activitatile la care vei fi supus.In principiu orice ai alege va trebui sa fii comnicativ, deschis la noi ideii, cateodata inventiv si sa nu uiti ca tot ce faci este pentru a ajuta societatea in care traiesti sa fie mai sanatoasa din diferite puncte de vedere.