| VisSs a întrebat:

Ce calitati imi trebuie ca sa devin scriitoare?

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Scrisul nu este o meserie, este un mod de viata. Scriitorul nu este un simplu figurant al societatii, este pictorul ei. Pentru scriitor cartea nu este doar un element decorativ sau sursa de informatii. este viata lui materilizata. Talentul si imaginatia sunt ca aerul si apa pentru scriitor. Timpul si experienta de viata sunt hrana lui de capatai. Un scriitor vede cu ochii, scrie cu mainile si simte cu sufletul. Un scriitor este un artist, deci poate face lumea mai buna. Fii tu insati, si ai curaj sa spui:,, Sunt o scriitoare asta sunt!" Fii curajoasa ironica, sensibila dura si blanda. Tortureaza sua mangaie foaia de hartie. Iubeste frumosul si ridicai altare de cuvinte.Citeste mereu pentru ca creierul tau sa poata devine un laborator de imagini si idei de unde vei desprinde sensul profund al vietii. Succes!

6 răspunsuri:
| elly83 a răspuns:

Imaginatia e una dintre componentele piramidei de care ai nevoie pentru a ajunge in varf dar nu e neaparat una definitorie. Unii se nasc cu aceste calitati, pe cand altii le descopera pe parcurs. Daca vrei sa devii o scriitoare, ar trebui sa citesti...ENORM.Trebuie sa-ti placa ceea ce faci,sa-ti placa sa descoperi viata, dar astea-s doar vise, si daca vrei sa devii intr-adevar o autoare nu mai pune atatea intrebari.

| NickiMinaj a răspuns:

Finete si acuratete in perceptie, pasiunea pentru oameni, viata, culori...

| seby005 a răspuns:

Sal in primul rand inventivitate si creativitate si pe locul 2 bani, bafta si relatii sa poti publica. bafta

| Mhjua a răspuns:

Sfat: Citeste cat mai multe carti cu o anumita tematica(daca vrei sa scrii despre o anume teme) si in timp ideile or sa iti vinawinking Succes!hee hee

| Iabadabahu a răspuns:

Multaa imaginatie si cam atat. Dar foarte multi scriitori isi scriu viata. Sfat: Incearca sa-ti faci un juranal si gandeste-te ca atunci cand vei fi mai mare vei putea face o carte, dupa jurnalul tau.winking

| denysse a răspuns:

Imaginatie happy