| AntonelaCK a întrebat:

Cand esti declarat " admis " la SMURD ( ca voluntar ) cum este programul?

- se stabileste impreuna cu cei de acolo?(adica interval orar, zilele in care poti veni?) Sau iti impun ei un nr de zile pe luna pe care trebuie sa le faci?

Pentru ca sunt la postliceala sanitara si mai am nevoie si de prezenta

Răspuns Câştigător
| Nimeni20192018 a răspuns:

Buna! Eu sunt Voluntar SMURD de anul trecut!
-Ei nu iti fac program, vii cand poti intre orele, 08:00-22:00
-Poti veni in orice zi de Luni pana Duminica.
-Ei iti spun cate ore trebuie sa faci pentru a fi avansata la Gradul de Paramedic Debutant. Si nu este obligatoriu sa le faci, le faci doar daca vrei sa fii avansata!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Voluntaru merge cand i se scoala armamentul din dotare mai ales e platit pe caiet - decizi cu aia cand iti convine sa mergi asa ramane treaba clara

| AntonelaCK explică (pentru Nimeni20192018):

Echipamentul il cumperi tu, nu?

| Nimeni20192018 a răspuns (pentru AntonelaCK):

Bună! Absolut ce ține de ținută/echipament, le cumperi tu, din banii tăi.