| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Poti da la orice varsta la scoala postliceala sanitara? Sau trebuie neaparat dupa ce termini liceul?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Trebuie sa ai liceul terminat ca sa te poti inscrie la orice postliceala.Adica merge si fara bac dar trebuie neaparat 12 clase terminate, liceul terminat, nu poti da mai devreme.Succes!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Neparat dupa ce termini liceul.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu am vazut ca 60 % din elevii de la Fundeni aveau peste 30 ani.

| Brigaela a răspuns (pentru Bondarel99):

Ceea ce inseamna ca terminasera liceul. Numai dupa ce termini liceul inseamna ca nu poti da inainte de a-l termina, dar oricand dupa.

| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Poti sa dai la o postliceala numai dupa ce termini liceul. De aceea se numeste postliceala(post-dupa). Mult sucees mai departe! Te pup si iti doresc o zi frumoasa! kiss

| Violleta2022 a răspuns:

Postliceala nu se poate face decat dupa ce ai terminat liceul!

| Lioana a răspuns:

Varsta nu conteaza dar trebuie sa ai liceul terminat. De aceea ii spune "postliceala" pentru ca urmeaza dupa absolvirea liceului.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Nu trebuia neaparat după ce termini liceul opri și ma i târziu.
Eu am terminat o Școală Postliceala și am avut colege de clasă: Doamne ci vârsta de 50 ani.

| elenabianca23 a răspuns:

Salut! Matusa mea a dat la vârsta de 33 ani, adica anul acesta. NU contează varsta happy