| CinevaAnonimă a întrebat:

Este pe aici cineva care e voluntar al unei asociatii, organizatii sau localitati? Ce activitati desfasurati? Eu as vrea sa fac o activitate de Ziua Internationala a Inimii(29 septembrie) cu persoane cu varsta cuprinsa intre 10 si 14 ani si as dori niste idei de jocuri care sa tina de ziua respectiva! Are cineva niste idei?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in județ, nu se prea mai organizează astfel de lucruri, din cauza lipsei de finanțare, personal și frecvent condiții meteorologice happy
In schimb se dau foarte multe petreceri (multe tematice precum BlackAndWhite, recent a fost o tematica cu cocalari - te îmbrăcai ca ultimul cocalar și intrai).

E frumos sa organizezi astfel de lucruri. Însă trebuie sa ai o vârsta și de asemenea sa îți asumi responsabilitatea pentru toți cei car vor fi prezenți la activitatea fondata de către tine. De asemenea, semnătura părinților lor, ca sa nu degenerezi de la rău in și mai rău happy

Oricum, sa vorbim in principal de Ziua Internațională a Inimii. Găsește o tematica potrivită.

Adevăr si provocare? Jocuri precum arunca bila și cunoaște persoana din stânga ta? (Asta presupune sa ai o minge, o pasezi, iar persoana care o prinde in mâna, trebuie sa spună câteva lucruri despre ea), Sticluța cu otrava.
Mâncatul covrigeilor sau o pinatãs? laughing

Sau sa nu poți face nimic din ele precizate, sa fii originala și pur și simplu sa organizezi o petrecere... eheee, dar fără băutura alcoolica! (sau nu multă) laughing

Distracție plăcută și succes cu evenimentul!

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de idei!