| Eastwood a întrebat:

voiam sa va cer niste idei de activitati/jocuri cu copiii, voi fi voluntar la un centru de zi pentru copii. Activitati educative, jocuri, etc.
Eu am cateva idei, insa vreau sa am mai multe, sa aleg activitatea cea mai buna.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ce varste au copiii?

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... te sfatuiesc, ca prima data, sa-i intrebi pe ei ce vor sa se joace, ca sa nu se plictiseasca si sa le arati ca ii asculti si ca au un rol important. Dupa aceea depinde de cati ani au. Puteti sa va jucati jocurile cunoscute: ratele si vanatorii, tara, tara vrem ostasi, cat e ora lupule daca au pana n 11 ani. Ca activitati educative poti sa vorbesti cu ei. Sa-i intrebi ce vor sa se faca, sa-i ajuti cu cateva sfaturi.

| Eastwood explică (pentru VreauSaFiuMilitar):

Au varste cuprinse intre 6 si 9 ani