| Lora8888 a întrebat:

Aş dori să fiu voluntar SMURD. Stiti de cate ori pe saptamana se practica, si cate ore? Sau daca e greu? Multumesc!

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Voluntariat inseamna ca mergi cand poti, insa este necesar sa indeplinesti un anumit numar de ore pe an, din cate imi amintesc 240h/an. Aceasta conduita se stabileste atunci cand semnezi contractul. Daca nu ai un anumit numar de ore cumulat, nu poti avansa pe urmatoarele trepte de voluntariat. Greu nu mi se pare, depinde daca iti place sau nu medicina de urgenta si daca timpul iti permite. Spre exemplu eu nu am mai mers pentru ca aveam de invatat la facultate

| Lora8888 explică (pentru AdelinaC):

Am inteles. Mersii mult.