| Adrianaman3 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la un voluntariat la azil/camin pentru varstnici. Dar pe site-ulrile lor nu imi spun in detailat ce fac. (BTW daca sunteti/ati fost voluntar asociatia Niciodata Singur putem sa discutam mai mult in privat). Adica daca merg la un centru unde ii tin pe batrani trebuie sa ii ajut la baie stiti la ce ma refer... nu stiu ajutor!

1 răspuns:
| ponturi a răspuns:

În contractul de voluntar pe care o să-l faceți o să aveți scris exact ce aveți de făcut, câte ore pe zi și cât timp. Ca și voluntar nu trebuie să vă pună să faceți curat în birouri de exemplu și nici să nu vă cheme în afara orelor de program. Cel mai în măsură să vă îndrume ar fi responsabilul cu voluntari de la acel cămin.