| anonim_4396 a întrebat:

Daca tu ai fi responsabil de un centru de voluntariat,ce ai face pentru copii orfani? Vreau un raspuns detailat, cu argumente. Funda :X

4 răspunsuri:
| ToffyNR1 a răspuns:

Pai pentru copii orfani poti sa incepi sa aduni ceva fonduri de pe la patronii cei mari, te duci la ei si le zici in fata:"Donati 5 lei pentru copii orfani?" ca daca sunt patroni nu cred ca s-ar saraci de 5 lei. Daca au situatie un pic cam proasta incearca sa ceri pe la oameni imbracaminte.Fiecare are pe acasa o bluza sau o pereche de pantaloni pe care nu o mai foloseste sau a ramas mica.Si cel mai important e sa ai grija de ei, sa le dai atentie, sa ii scoti la plimbare(prin parc, pe camp, etc) ceva ce nu costa bani.Si incearca sa cauti sponsori(patronii barosani). Succes!

| Andreea2239 a răspuns:

Le-as cumpara jucarii, haine, incaltaminte, dulciuri; le-as sp k ii iubesc si as fii blanda cu ei...mas juca cu ei jocuri din copilaria mea (chiar si de a scoala); as incerca sa nu fac diferente intre eii-as ajuta si la bine si la raucam asta as face eu...:X:X

| DinnaLala a răspuns:

Păi aş începe cu un cadou, dar nu ceva scump, ceva semnificativ şi ceva care să le fie de folos unor copii orfani. Oricum, cel mai important detaliu e să le oferi dragoste, asta e dorinţa cea mai mare a unui copil orfanhappy.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat