| LoOvE a întrebat:

Ce inseamna Let's do it Romania?

Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

S-o facem, Romania!
Este o modalitate prin care aceasta campanie a luat atitudine si a incercat totusi sa miste ceva in tara noastra, sa facem curatenie, dar in acelasi timp sa si respectam Romania si sa nu mai aruncam gunoaiele pe jos.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trebuie o virgula inainte de Romania, pentru ca autorul se adreseaza ei (personificare). Deci Romania este in cazul vocativ. Si da, traducerea este asa cum au spus mai sus: Sa facem (sau hai sa facem) asta (sau asa), Romania>

| papusica987 a răspuns:

S-o facem, Romania.

| BlackFuneral a răspuns:

Let's do it Romania-S-o facem Romania.
Este o campanie prin care dovedesti cat de mult iubim si ajutam noi planeta.Copii din scoli se trezesc dimineata si se duc cu profesori pentru a face curat prin oras.Asta e Romania.Nu ca ar fi ceva gresit dar la mine in oras nu au fost decat profesori si copii.

| Ashmy a răspuns:

S-o facem Romania.aDICA SA facem curat.

| Stan_Samira_1990 a răspuns:

Let's do it Romania = un proiect invintat de U.E ca sa ajutam Romania sa scape de atatea gunoaie scoala mea(2) a facut acest proiect si a curatat toata targovistea de gunoaie