| trophin a întrebat:

Salut.
Tulcea.
De ce ma chinui sa sortez plastic, metal de hartie carton, cand ei pun tot in aceeasi remorca si cand merg pe o strada principala zboara pungi si hartii din remorca lor?
numai inteleg nimic, imi zici mie ca nu stiu sa le "sortez" cand de fapt primaria isi bate joc. mersi (am lasat si la primarie mesaj, de parca m-ar baga in seama)

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Degeaba.
Pe ei le intereseaza doar sa ia banii, nu si sortarea gunoiului.

| trophin explică (pentru Bula):

As fi si asa... cum a scris cineva mai sus, nu exista mijloace

| Bula a răspuns (pentru trophin):

Doar din banii incasati pentru ridicarea gunoiului, firmele de salubrizare pot cumpara /inchiria mijloacele necesare, pe langa plata salariilor.
Care nu poate, sa nu se apuce de acest business!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, sorteaza gunoiul, ca-i i aia o munca serioasa, mai ales ca educatie prea multa nu ai.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu am stat 3 zile cu saci plini cu peturi la poarta ca ziceau ca vin sa le ia si nu le-au mai luat. Ei vor sa faca ceva dar nu au mijloace

| trophin explică (pentru Furnicuta000):

Nu exista primaria, consiliul local? sa le ofere daca vrei curatenie si eco-sistem, sloboz

| trophin explică (pentru Furnicuta000):

Cred ca cei cu probatiune numai erau, ca si-au facut termenul si cei angajati in sectorul respectiv ii cam doare in!

Răspuns utilizator avertizat
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Hahahaaaaaaaaaa, asta e in toata tara.
Sa vezi numai daca nu le sortezi, ce amenda iei. Dar ei le amesteca si nu patesc nimic.