| Rockg666 a întrebat:

Ce părere aveți despre voluntariatul la WWF? Sunt serioși atunci când vine vorba să te plătească?

Răspuns Câştigător
| AlinaB8 a răspuns:

Buna! Eu lucrez la WWF si da, este o organizatie cat se poate de serioasa (e cea mai mare organizatie pentru mediu din lume).

Insa cei care au raspuns mai jos au dreptate. Voluntariatul, prin definitie, nu este platit. Una e sa fii voluntar la WWF (http://www.wwf.ro/ce_poti_face_/voluntariat_la_wwf/) si alta e sa ai un job la WWF (precum jobul de fundraiser, probabil la el te refereai: http://wwfteam.com/angajam-new/). Nu poti zice ca "faci voluntariat" cand de fapt ai un job :)

Eu la inceput am lucrat ca fundraiser (si mereu am fost platita atata cat trebuia) iar apoi am avansat si acum am un job la birou, la sediul WWF.

Recomand jobul de fundraiser oricarei persoane la inceput de cariera. Te ajuta sa comunici mai bine, sa fii mai dezghetat si indraznet, sa te obisnuiesti cu rigorile unui job (dar intr-un mediu prietenos). Jobul e part-time, deci e potrivit si pentru elevi/studenti.

Sper ca te-am ajutat, iar daca decizi sa te inscrii, iti urez bafta la interviu si abia astept sa te cunosc :D

8 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cauta pe dexonline ce e aia "voluntariat"
si o sa vezi ca voluntarii nu o fac pentru bani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ce inseamna voluntariat?

| gothicbat a răspuns:

Păi hotărăște-te, ori faci voluntariat, ori o faci remunerat?

| FaraNumePls a răspuns:

Nu te plateste nimeni, e VOLUNTARIAT

| Rockg666 explică (pentru suntserios):

Normal că știu laughing întrebarea asta a fost adresată doar persoanelor care au făcut voluntariat la ei sau care știu mai multe detalii despre acest job.

| Rockg666 explică (pentru gothicbat):

Acest voluntariat este plătit.

| AlinaB8 a răspuns (pentru AlinaB8):

In raspunsul initial mi s-au unit parantezele de linkuri, asa ca pun aici linkurile din nou, fara paranteze:
- Voluntariat - http://www.wwf.ro/ce_poti_face_/voluntariat_la_wwf/
- Job (fundraiser) - http://wwfteam.com/angajam-new/

| Rockg666 explică (pentru AlinaB8):

Îți mulțumesc pentru răspuns? și da... poate reușim să ne cunoaștem.