| darius0727 a întrebat:

Cum ar fi ca banii și asa spusul "troc" sa dispară, printre care și Ai-ul? Fiecare om sa aibă exact ce își produce singur iar armele nucleare sa fie interzise?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ar fi cum era pe vremea când oamenii trăiau în peșteri. Nu foarte plăcut.

Dacă nu cumva tu ești capabil să-ți produci singur antibiotice, curent electric, apă curentă, haine, etc.

Dacă vrei să afli exact cum ar fi, ai putea face un experiment: mergi complet dezbrăcat într-o zonă sălbatică și supraviețuiește două luni (eventual de iarnă) numai cu ceea ce produci tu singur. Și reluăm discuția când te întorci.