| Anonim0078965 a întrebat:

Daca am donat haine unei asociatii pentru copiii orfani inseamna ca am facut voluntariat?

Răspuns Câştigător
| OanaBoni a răspuns:

Sigur că da.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai facut voluntariat, doar ai facut o donatie. Voluntariat era daca umblai pe la usi sa soliciti donatii, sa strangi hainele donate, sa lucrezi cu copiii, etc.

| diaac a răspuns:

Nu, nu este voluntariat. Donatia este un act de caritate si ea, dar voluntariatul implica o munca pe care o depui in mod gratuit. A oferi obiecte celor care au nevoie este un gest frumos, totusi nu este o munca. Sper ca te-am ajutat.