| USwinter a întrebat:

Daca nu s-au mai folosii fabricile si masinile si frigiderele etc,stratul de ozon ar putea capata din nou forma sa normala(in ultimul timp statrul de ozon s-a subtiat din vina noastra,ca poluam totul,si vreau sa stiu ca daca ne-am opri din a mai polua, oare va avea forma sa originala)?

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Da,daca am folosi masini inteligente, nu rable ca la noi si daca n-am mai folosi atatea fabrici si am trece pe energie solara si eoliana stratul de ozon si-ar putea reveni.