| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!

Eu și prietenul meu ne străduim sa avem o viata sexuala activa(1 an și 4 luni de relatie) si nu se rezolva deoarece el spune ca i-am reproșat diverse despre el cu privire la actul sexual si asta l-a afectat și stresul si acum efectiv n-o mai facem deloc.Ce pot face ca el sa uite si sa-si dorească asta?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Ce pot face ca el sa uite si sa si dorească asta? "

sa ii mai acorzi putin timp, daca tot asa te trateaza atunci ai putea sa te gandesti sa cauti pe altcineva!
nu este singurul baiat din lumea aceasta si nu merita in viata aceasta sa te rogi de nimeni sau sa te umilesti pentru cineva strain! este clar si reiese din cele ce afirmi ca lipsa sexului in relatia ta (ca in mai toate relatiile) este ceva neplacut si duce la destramarea unei relatii, mai ales atunci cand este vorba de 2 parteneri tineri si cu dorinta, nu batrani trecuti 65-70 de aniwinking

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Simpatic):

A zis ca ne certam des si din cauza asta nu o facem. Dacă cele mai multe certuri sunt din cauza lui de ce vrea situația asta?

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Nu pot sti ce este in mintea lui cu exactitate, dar pot intui doar!
cred ca s-a plictisit cumva in a fi in aceasta relatie si cumva psihologic nu poate nici sa renunte la tine, dar nici nu te-ar mai vrea
este precum in versurile lui blaziny " nu pot nici cu tine, nici fara tine, dar cu tine mai mult ma chinui"
raportat la cealalta intrebare pusa de tine aici https://www.tpu.ro/......at-cum-sa/
as putea concluziona ca relatia voastra este spre sfarsit!
banuind ca este mai mult din vina lui dupa cele ce spui tu, se poarta si destul de urat!
ar cam fi cazul sa va despartiti! insa nu pun eu diagnostice si verdicte fata de cupluri.
timpul o sa decida pentru voi!

| Alfheimr a răspuns (pentru Simpatic):

De ce faci victim blaming bagamias pl peste maica ta in cosciug

| Simpatic a răspuns (pentru Alfheimr):

Ce ai ma ratatule fara viata? ai iesit brusc din medicamentele pe care le iei pentru schizofrenie si iti expui aici frustrarile de troll infect

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, cauta-ti altul ca astuia i s-a luat de tine, daca nu te mai doreste nici macar la sex.
Din pacate nu poti face nimic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa initiezi o discutie despre acele reprosuri si sa afli daca ele sunt justificate sau nu, sa iti ceri scuze.Cel mai probabil nu prea?

Modul in care vorbesti chiar are o putere incredebila asupra celuilalt, sa stii, fiindca una este sa spui,, Mi-as dori sa preiei initiativa mai mult, sa fii mai tandru.Tu ce ti-ai dori sa schimb eu in comportamentul meu sexual?'' si alta este sa spui,, Fostul era mult mai bun ca tine!''. Sper ca observi diferenta majora intre cele doua.Ideea de baza, mereu, este sa apelati la comunicare si pe cat posibil sa se intample cand sunteti in toane bune, nu cand sunteti plini de nervi acumulati peste zi sau alte emotii negative.Bafta.

| Magistratul a răspuns:

Depinde de situatie,poate l a afectat psihic, poate doar cauta scuze, nu stiu situatia exacta sa mi pot da cu parerea. Daca vrei sa discutam problema imi poti lasa mesaj, sunt deschis la subiecte, nu sunt vreun copilas.