| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!

De multe ori când ma cert cu partenerul meu el urla trântește lucrurisi tipa tare si mi vorbește urat.Cum sa fac sa nu se mai exprime asa?

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E un dobitoc si un gunoi, bea? Desparte te de el. Cretinul.

| Simpatic a răspuns:

Ti-am spus si eu si alti useri, cu ocazia altei intrebari ale tale
sa incerci sa cauti si alte baieti sau in orice caz sa incerci sa te desparti de acest om, limitat
nu stiu caci nu reiese din ceea ce scrii daca voi locuiti impreuna, tu si iubitul tau, asa intuiesc cel putin
insa ai zis ca sex numai vrea sa faca cu tine, abuziv si agresiv se poarta, deci ce sfaturi mai doresti? decat sa renunti la relatia cu acest om care cine stie ce iti poate face in viitorul apropiat

poate si-a gasit pe alta si se comporta urat cu tine doar ca sa renunti tu? sau poate numai vrea sa fie in aceasta relatie dar ii este greu si sa renunte la tine, in orice caz nu iti va fi bine daca se comporta astfel!
nu imi pot da seama doar din cateva detalii puse de tine, dar tot ce este posibil

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Simpatic):

Si de ce nu pleacă el?

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Probabil din acelasi motiv pentru care nu pleci nici tuwinking

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Simpatic):

Pai eu I am zis sa plece sa ne despartim si nu pleaca din camera sta asa îmi spune ca nu grea asta ca ma iubește

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Pai ori pleci tu ori mergeti la psiholog de cuplu amandoi happy
cheia unei relatii reusite este comunicarea, daca ea lipseste intre voi, atunci ce ar mai putea fi reparat? sau ce ai mai putea intelege ca si partener care doresti sa salvezi o relatie? nu stiu cu ce fel de om introvertit ai de a face tu acolo! nu as vrea sa dau anumite sfaturi care sa duca la distrugerea relatiei voastre, va privesc pe voi aceste lucruri!
eu doar imi dau cu opinia fata de cele ce le-ai adus tu in discutie!
cert este ca treaba nu este buna acolo intre voi doi

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai papucii, asta este unicul lucru pe care-l poti face, ca sa scapi definitiv de un om manipulator si violent, fiindca cu timpul va fi din ce in ce mai rau, ajunad sa te bata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce varste aveti voi? Trebuie sa stii ca de la o varsta incolo nu mai poti face educatie si problema principala este ca nici nu trebuie, nu esti mama lui.Reglarea emotiilor incepe la varsta de 2-3 ani si continua pana pe la 6-7 ani.E grav daca vorbim de un adult care inca se comporta ca un copil de gradinita cand nu ii convin lucrurile si incearca sa te intimideze in asemenea moduri perfide pentru a-si impune punctul de vedere.Ai mare grija, esti la cativa pasi de situatia in care totul escaladeaza spre o violenta domestica cat se poate de urata si nu cred ca doresti sa te pui in asemenea pericol.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că ar fi bine să ierți și să pleci!
De la urlat până la bătut, mai e un pas!

| VoidEternal a răspuns:

Cam târziu să ii oferi cei 7 ani de acasă.

| AliGab a răspuns:

Il lasi in pace si cauti unul mai normal la cap. Omul acesta nu se va schimba si cu timpul lucrurile se inrautatesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi și ce aștepți Sâte bage in spital? Să-ți faci o familie cu el și să vă bată pe toți când are cheful el de voi? Tu cu astfel de om vrei să-ți întemeiezi o familie? Cu toți boschatari smardoi? Așa vrei să-ți trăiești viața? în bătăi scandale certuri înjurături? Ce aștepți Sâte bage in spital? Din "iubirea" Doamne dăle minte Doamne căi grav... Grav rău de tot sa ajuns...tu vrei să-l înveți pe el cum Sâte trateze așa Cume este normal într-o relație?

| Lupică27 a răspuns:

Ce dracu ne intrebi, l-am ales noi?

| Rux04 a răspuns:

Bună,

Să discuți cu el, să îi spui calm ce te deranjează iar dacă nu se va schimba, să te desparți de el. Comportamentul lui nu este normal.

| MistarGoGu a răspuns:

Il LASI BALTA si cauti un OM sănătos la cap! ASTA daca nu vrei sa deveniți subiect la Stirile Protv de la ora 5!

| IamJoKeR a răspuns:

Un iubit adevărat nu-ți vorbește așa de urat, dovadă clară ca nu te merită!

| vasileparnaie a răspuns:

Se transforma in super saiyan frate e normal

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

E simplu. Îi dai papucii.
Bădăranii nu ar trebui să facă relații.