| cudie a întrebat:

Am fost cu un baiat 1 an si ne-am certat de multe ori si numai eu in cautam.Acum ne-am despartit de 3 saptamani si nu i-am dat niciun semn, mi-am pus pe facebook ca sunt intr-o relatie dar e complicat.La scurt timp si-a pus si el ca e intr-o relatie si cu cine.Vinerea viitoare este majoratul unui prieten comun si m-a invitat. Mi-a zis ca fostul meu va veni cu prietena lui si i-am zis ca si eu voi veni cu iubitul meu(desi nu am). Ieri m-am gandit mai bine si i-am trimis mesaj sarbatoritului ca voi veni de fapt cu o fata pentru ca eu nu am pe nimeni si nici n-am incercat vreodata sa o fac, la care vad ca fostul meu prieten si-a pus la avatar poza cu iubita actuala... Ce sa fac? Sa ma duc si eu cu un baiat la majorat? Credeti ca a putut sa ma uite atat de repede desi am fost 1 an impreuna? Credeti ca tine la fata cu care e acum? Mama tot imi zice sa astept ca poate ma va cauta pana de sarbatori. dar el e foarte orgolios si nu stiu daca o va face. Ce credeti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Buna, am citit cu atentie tot ce ai scris! Da asa este viata cruda cu oamenii care au suflet! Pacat ca ti-ai irosit un an alaturi de el! sigur,, NU TE-A MERITAT", felul tau de a fi si cum privesti lucrurile il fac sa para si mai fara scrupule in ochii nostri pe acest individ! Orgoliul lui e total aiurea si nu isi are rostul, daca ai tinut la fata care ti-a fost alaturi un an de zile ar trebui sa arati ca ai discernamant, ca ai respectat-o! Dar el se vede ca nu a pus acelasi suflet in aceasta relatie asa cum tu din pacate ai facut-o! Fruntea sus tu meriti sa ai alaturi pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum meriti. pentru ca tu esti o fata cu caracter si cine are ochi va vedea toate acestea! Tu ramai aceeasi si arata-i indiferenta pe care si-o merita din plin si distreaza-te la maxim! Timpul ii va arata ca a gresit in privinta ta dar va fi prea tarziu! tu ai grija de tine si ramai aceeasi fata simpla! multa bafta!

3 răspunsuri:
| gohsty a răspuns:

Eu zic ca e mare pacat ca ati fost un 1 impreuna si acum brusc pa.la majorat te poti duce cu o fata caci el vrea ca sa te faca geloasa sa il cauti. Inca cred ca te mai iubeste si ca ii pasa mult de tine.Fiindca e orgolios face toate astea.Eu zic sa ii spui pe mess ca mai tii la el si sa il intrebi daca intr-adevar o iubeste mai mult decat pe tine.(chiar daca esti fata dupa o relatie de 1 an trebuie sa il intrebiwinking ) nu te duce cu un baiat caci apoi te vei zbate mai tare.Mama ta a zis bine sa astepti dar daca e orgolios ma indoiesc,Ar fi frumos sa faci sarbatorile si cu el,asa ca intreaba-l si vezi ce zice. Daca zice da,sti viitorul dar daca zice nu, ca nu te mai iubeste atunci crede-ma ca nu merita, din moment ce schimba asa repede sentimentele.Cu placerehappy

| DuLcyK a răspuns:

Baiatul respectiv este imposibil sa te fi uitat deoarece ati fost impreuna 1 an nu sunt 2 zile sau 3, poate ca el s-a pus intr-o relatie pe facebook deoarece erea gelos ca te-a vazut pe tine intr-o relatie si fata cu care este acum, dupa parerea mea este doar de unica folosinta deoare ce el tot la tine tine, fata aceea este doar de decor sa te faca geloasa poate ca el o saruta pe ia dar tot cu gandul la tine este. Si poti sa te duci la acel majorat cu o fata, si cand va veni el cu actuala lui ''iubita'' va avea ochii doar pentru tine! Vei vedea, ca se va intoarce, el credea ca poate te vei duce tu dupa el cum a fost obisnuit, dar situatia s-a schimbat! ori cum tot pe tine te va iubi! Sper ca te-am ajutat!

| cudie explică (pentru DuLcyK):

Multumesc mult DuLciK pentru parere ...chiar imi era greu.ma macin mult gandindu-ma de ce face asa...