| razvanalexandru98 a întrebat:

Nu mai este mult timp si vine majoratul la unul dintre cei mai buni prieteni. As vrea sa-i cumpar o chestie de aia cu ciocan si pe sticla scrie "pentru urgenta spargeti sticla" si inauntru un prezervativ. Dar nu stiu cum se numeste. Sper ca ii buna explicatia laughing Aveti voi idee de unde as putea cumpara? sau daca nu, ce sa ii iau altceva?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca pe aici: https://www.google.ro/#q=cadouri+trasnite
Sunt o gramada de idei trasnite.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
In primul rand, inainte sa te faci de ras la majorat, invata sa scrii : "majoratul unuia dintre." nu "majoratul la unul dintre".
In al doilea rand, daca vrei sa ii dai asa ceva inseamna ca nu ii esti prieten. Esti un amarat care vrea sa faca o gluma proasta ca sa rada altii. Ma indoiesc ca o sa guste gluma cel care primeste cadoul. Daca mai are si adulti pe acolo, o sa pari un copil retardat.
Cumpara ceva ce chiar vrea si nu l-ar face de ras de ziua lui. Mi se pare lipsa de respect in pana mea, iti asigura distractie, dans, mancare, poze etc si tu il iei asa la misto in cel mai penibil mod. Daca iti e cu adevarat prieten, desi ma indoiesc, cumpara ceva ce stii ca vrea: tenisi noi, mp3, casti, bilete la un concert sau ce crezi tu.
Distractie placuta! Sper sa iei decizia corecta si sa te mai maturizezi un pic.

| razvanalexandru98 explică (pentru AnonimaOk):

Da, o sa ii iau tenesi noi rolling on the floor) ai dreptate, mai rau. o sa creada ca il cred sarac, mersii dar mai bine nu imi raspundeai.

| AnonimaOk a răspuns (pentru razvanalexandru98):

Ce minte de copil ai. Asta e problema generatiei smarphone cum o numesc eu. Tu gandesti cand scrii? Vaaai, ma crede sarac ca mi-a luat tenisii pe care ii voiam! Ingrozitor! Lumea mea a luat sfarsit. Coboara pe pamant pana nu te loveste un satelit.

| razvanalexandru98 explică (pentru AnonimaOk):

Ai cumva 40 de ani? laughing) mami tu esti? nici mama mea nu gandeste la fel ca tine. Tu spui ca fac parte din generatia spartphone, dar mie mi-au cumparat ai mei un telefon inteligent abia anul trecut, si am aproape 18. Tu gandesti, cum ar fi sa-i iau mp3 la majorat? si imi este unul dintre cei mai buni prieteni. Vad ca nu gusti deloc glumele de genul. Dupa cum spuneam, nu stiu de ce mi-ai mai raspuns la intrebare.

| Taduic a răspuns (pentru razvanalexandru98):

La alta intrebare a spus ca a terminat liceul. Dupa parerea mea este o copila frustrata incuiata in casa. Cu siguranta are 12-13 ani si vrea sa dea fata buna pe internet.

| razvanalexandru98 explică (pentru Taduic):

Sunt de aceeași părere cu tine.

| CristinaSNC a răspuns:

Niste prieteni d-ai mei au luat asa ceva de undeva de la munte, dar nu stiu sigur de unde. Dar pot sa iti zic ca isi scoate banii, au avut o "urgenta " laughing. Eu zic ca e ok sa ii faci un astfel de cadou mai ales ca sunteti prieteni. La un majorat la care am fost parintii fetei i-au facut cadou si prezervative laughing deci nu cred a e ceva exagerat un astfel de cadou laughing.

| Resurrection a răspuns:

Accesorii sau un parfum ceva.