| Shadowfox a întrebat:

Ce sa ma fac? Plac o fata dar stiu ca nu prea am sanse cu ea.Sa vorbesc cu ea si in final sa incerc sa ii spun ca o plac si sa fim impreuna? Sau sa o uit si sa incerc cu alta?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa vorbesti cu ea, poate totusi o sa reusesti sau macar stii ca ai incercat. Daca nu da niciun semn ca ar fi interesata, incearca o alta fata.

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Daca nu esti sigur daca s-o intrebi direct sau nu acea intrebare delicata "Vrei sa fii prietena mea?" atunci cel mai bine este sa ai rabdare, sa-i fii alaturi ori de cate ori are nevoie de cineva prin preajma si s-o ajuti/s-o sprijini oriunde are nevoie.
Fa gesturi mici, deschide-i usa daca este in apropiere, ajut-o daca duce ceva greu in maini (ofera-te sa duci tu acel lucru) si fa-i complimente din cand in cand (nu ceva exagerat dar frumos) De exemplu, "Imi place cum ti-ai aranjat parul","Frumoasa rochie" s.a.m.d. Nu ceva bizar sau care s-o faca sa creada ca esti un obsedat sexual.
Fii un baiat finut si ai rabdare cu ea. Fii de treaba si zambitor mai ales cand esti cu ea.
Eventual o sa inteleaga ca o tratezi oarecum "diferit" fata de alte fete si ca simti ceva pentru ea.
Cand te simti pregatit poti sa-i pui acea intrebare, cine stie, poate ca dupa ce va cunoasteti mai bine si ea o sa te placa, poate ca mai mult decat o placi tu acum.
Ai grija la ce vorbesti/cum te comporti si fii zambitor! Fetele apreciaza orice gest micut, nu conteaza daca sunt de nivelul tau sau nu...toate fetele au sentimente si pot sa fie cucerite daca esti istet si daca esti sincer (daca simti cu adevarat ceva pentru ele)

Deci nu o uita! O sa suferi daca te straduiesti s-o uiti fara sa vezi macar ce simte ea fata de tine. Este pacat sa te consideri sub cineva anume si nici macar sa nu incerci.Toti suntem oameni, eu unul zic sa incerci macar! Eu unul asta as face in locul tau. Daca nu atunci as regreta foarte mult dar asta depinde de firea fiecaruia.
Deci fii aproape de ea si la un moment dat, atunci cand consideri tu un moment potrvit spune-i ce simti. Poate ca si ea simte ceva pentru tine, cine stie? Daca zice ca nu simte nimic atunci poti sa incerci cu alta, nu este mare lucru ...Asta e viata!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| Weedier a răspuns:

Daca nu vei incerca, vei trai mereu cu dilema "ce-ar fi fost daca."
Daca nu te place, asta e, move on. Mai sunt fete o gramada. Si in plus, ce nu te omoara, te face mai puternic.
Bafta! kiss

| lologfo a răspuns:

In primul rand nu exista un "ritual" anume pentru a cuceri o fata. In primul rand trebuie sa-i castigi incredere pentru ca fara incredere nu este nimic. In al doilea rand lasa frate teama de a te respinge deoparte. Daca nu te bagi in seama cu ea nu ai cum sa fi cu ea. Exista sansa de esec si sansa de reusita. Dar daca nu te bagi deloc in seama cu ea. Nu vorbesti si te feresti de ea sansele sunt = 0. Fara a ma lungi prea mult iti spun: Incearca sa deveniti doar prieteni si pe parcurs daca te place o sa vezi ca totul vine de la sinewinking Bafta!

| CosminaCosmii51 a răspuns:

Ii poti spune vag, sa sa-i dai de inteles ca o placi iar daca e reciproc asteapta putin si treci si la relatie. N-are rost sa o intrebi din prima :3 o mai poti lasa intre timp sa se gandeasca la ''voi'' iar cand simti ca e timpul intreab-o. smug

| Firestarter2 a răspuns:

Frate nu gandi ca nu ai sanse cu ea, nimeni nu are o sansa la o fata fără să vorbeasca cu ea si sa arate la acea fata ca el este original si nu se gandeste doar la sex, incearca nu ai nimic de pierdut e doar o chestie de mentalitate, mintea e singurul inamic..nu ai nimic de pierdut daca te bagi in vorba la acea fata poate o sa ai sansa si o sa reusesti. multa bafta in continuare