| Mariamary999 a întrebat:

Heii TPU. Conteaza varsta intr-o relatie? Eu am 18 ani abia impliniti si prietenul meu 24. Este varsta prea mare? Adica baietii de varsta asta se gandesc doar la sex? happyb

10 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Am cateva exemple:
- intre mine si prietenul meu sunt 10 ani diferenta (suntem de 13 ani impreuna)
- intre parintii mei sunt 6 ani diferenta
- intre parintii prietenului meu sunt 19 ani diferenta
Acolo unde este dragoste, comunicare, intelegere, varsta nu mai conteaza. Si nu cred ca ar trebui ca sexul sa fie o problema. Sa faci sex de 3 ori pe saptamana e echivalentul a 11 km alergati, deci zic ca e ok, nu? Plus, intareste relatia dintre voi (e un alt mod de a va cunoaste). La un moment dat, in timp, va veti stabili ritmul normal de activitate intima happy
Un plus in a fi intr-o relatie cu un baiat mai mare ca si varsta este nivelul discutiilor si a atentiei ce ti-o acorda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dia007):

Ciudate familii mai aiveti laughing (si tu si prietenul tau )

| RAY a răspuns:

Conteaza varsta intr-o relatie?
cam da, asta depinde de tine si de accea persoana
? Eu am 18 ani abia impliniti si prietenul meu 24
este ok
Adica baietii de varsta asta se gandesc doar la sex?
orice barbat potent, hetrosexual, normal la cap se gandeste la sex, prima oara iubim fizicul unei femei adica sexualitatea ei apoi daca chiar vrem ceva serios sufletul ei, prin trecut aflam si viitrul, ea vezi a schimbat multe partenere in ultimpul timp? sincer un baiat de 24 de ani nu ar cauta o fata de 18 ani pentru ceva serios parerea mea doar pentru sex atat dar poate nu am dreptate in orice caz daca te iubeste nu va alerga ca disperatul dupa sex,da uni si joaca teatru bine,sunt experimentati,curvari cu carte sa spun asa, mare grija ce faci, nu crede absolut in nimeni, azi e maine te lasa, uni au stat de ani zile cu cineva si apoi sau dus

| corbulalbrosu a răspuns:

Varsta nu este intotdeauna determinanta intro relatie de dragoste.De asemenea la varsta indicata de tine te asigur ca sunt inca destul de multi baieti daca nu virgini dar care au facut sex doar cu totul ocazional.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de om, nu de varsta lui daca se gandeste la sex, plus ca aia mai tineri se gandesc mai mult ca astia mai batrani! laughing Si nu conteaza, atata timp cat nu e o diferenta mare, diferenta de 6 ani nu e mare!

| nic3rr a răspuns:

laughing cam stupida intrebarea, fiecare poate avea o gandire diferita, dar oricum, fiecare barbat se gandeste la sex (unii mai mult, altii mai putin). Si nu, varsta nu prea conteaza atata timp cat e dragoste adevarata, nu fuga dupa bani. Pace!

| Melonnn a răspuns:

Buna!

Da, se gandeste la sex laughing e normal. si ce e rau in asta, nu ai 15 ani, nu esti minora, da-i sex!
si o sa il pastrezi langa tine.

nu e prea mare pentru tine, in nici-un caz.
e ok, nu e o diferenta mare. dar nu mai e un copil sa stea dupa tine. el vrea sex, si daca il placi si il vrei langa tine, da-i muuuuuult sex laughing
succes!

| Mariamary999 explică (pentru Melonnn):

Cat de proasta esti...