| 1996kdjfjeddnlwejfnkfalakafiwieskjfd a întrebat:

Am nevoie de un sfat. M-am certat cu prietenul meu foarte rau si ar cam vrea sa puna punct relatiei. A spus ca se mai gandeste la asta si ca imi va da raspunsul azi sau maine. Eu tin foarte mult la el si nu as vrea sa ne despartim. Ce credeti? Va pune punct relatiiei sau va continua?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Asta doar el știe, nici măcar tu.
Gândește-te bine de ce v-ați certat, dacă are motive să o facă, cum merge relația voastră în ultima vreme, etc.
Dar gândește din perspectiva amândurora, fiindcă dacă gândești doar din a ta e posibil să nu găsești niciun motiv.
Totuși, ai putea să-i scrii o scrisoare pe care să i-o înmânezi personal sau un mesaj în care să-ți înșiri toate sentimentele pentru el.
Arată-i că ție îți pasă de această relație și nu vrei să se termine.
Poate dacă vede că tu chiar ții la relația voastră este dispus să continue. Cel mai important este să conștientizezi de ce ar vrea acest lucru, iar dacă ai făcut tu vreo greșeală să ți-o îndrepți.
Decizia lui ține de foarte multe detalii, cele enumerate mai sus.
Baftă!

4 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu acum 2 zile. Mi-a zis ca am gresit, si intr-adevar, am facut niste lucruri destul de stupide dar pentru care am regretat enorm. I-am zis ca imi pare rau si ca as vrea sa imi mai dea o sansa dar daca el nu vrea asta, nu pot sa il tin langa mine. Daca te iubeste, probabil o sa iti mai dea o sansa dar daca nu vrea, n-are rost sa insisti. Stiu ca e foarte greu sa treci peste dar nu ai ce sa faci. Sper totusi sa va impacati c:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de tine! In primul rand, trebuie sa te gandesti de la ce a izbucnit cearta si daca ai gresit cu ceva. Daca ai facaut-o ar trebui sa-ti ceri scuze si sa-i spui cat de multi tii la el si alea alea. Daca consideri ca nu ai gresit cu nimic si ca disputa a fost strict din vina lui atunic daca chiar tine la tine isi va recunoaste greseala si va continua relatia. FUNDA?

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca tine la tine o sa-i treaca ura de la cearta si o sa se intoarca. Daca nu, nu.

| Br?ila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Din ce cauză a izbucnit cearta voastră? Crezi că ar avea motive de ce să îți dea papucii?