| わたなべ久美子 a întrebat:

In vacanta am fost cam ocupata,asa ca nu am avut prea mult timp sa imi fac temele si am copiat la mate raspunsurile de la sfarsit. Luni cand incepe scoala am prima ora de mate si profa ne va lua caietele, daca intreaba de ce raspunsurile sunt atat de scurte ce sa-i spun?sad Help! Fuuuunda si raspus urgent ( nu va crede ca am fost ocupata si va spune ceva de genu': "esti elev si trebuie sa pui invatatura pe primul loc!")

Răspuns Câştigător
| PicoloGEO a răspuns:

Pai poti sa ii zici ca tu ai facut deja acele exercitii cu 2 saptamani in urma (ca suplimentar) si nu ai vrut sa scrii rezolvarile din nou asa ca ai scris direct raspunsul.Sau ii zici ca esti mai destept decat profa si ai facut rezolvarile in cap asa ca ai scris direct raspunsul.SUCCES!

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Inca ai timp sa rezolvi temastraight face macar o parte din ea.

| わたなべ久美子 explică (pentru LolaLollita):

Nu am timp pentru ca si in weekend voi fi plecata si voi avea treaba.

| LolaLollita a răspuns (pentru わたなべ久美子):

Daca scoala nu e o prioritate pentru tine, problema ta. Vezi tu cum te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca le-ai rezolvat pe o ciorna si ca ai scris direct raspunsurile in caietwinking.

| emi_3954 a răspuns:

Pai ar fi bine sa te uiti la exercitiu si la rezultatul de la sfarsitul cartii si sa-l rezolvi. Funda?