| nucaraata a întrebat:

Hi TPU! Am o mare problema si chiar as vrea sa-mi dati un raspuns sincer! Am 13 ani si pana asta vara ieseam afara in spatele blocului unde e un gard mare zici ca-i inchisoare. De cealalta parte a gardului era o parcare unde vedeam ca ies totii copii mari si mai de cartier. Asta-vara am remarcat un baiat care imi placea f mult. Totusi, ca sa ajung la el trebuia sa ma imprietenesc cu cineva. Si am ales-o pe sora lui mai mica care era in clasa a patra si prietenele ei. M-am imprietenit cu ele, si cu ceilalti de pe acolo si am inceput sa ies cu ei. la un moment dat mi-am dat seama ca incepusem sa stau f mult cu piticele astea trei si ca cu cei mari nu am mai prea stat deloc. Zilele trecute am realizat ca vrau cumva sa nu mai stau cu ele si sa scap de ele, dar problema este ca aia mari sunt suparati pe mine si ma ignora. Ce as putea sa fac, ajutati-ma urgent! Dau funda raspunsului cel mai bun.

P.S.: Nu vreau raspunsuri de genu"Fa ce crezi tu ca trebuie sa faci"

Răspuns Câştigător
| ralusweet a răspuns:

Parerea mea ar fi sa te imprietenesti si cu cei mari doar cu o singura conditie: sa fii prietena si cu cele mici. cand va vedea acel baiat ca tu te`ai imprietenit cu sora lui o sa se bucure si cred ca o sa-ti acorde mai multa atentie happy Succes >big grin

2 răspunsuri:
| Aneel a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa stai su cu prietenele tale mai mari iar celor mici le spui,, Mai am si alti prieteni cu care vreau sa-mi mai petrec timpul, va rog nu va suparati'' si asa o sa scapi de cele mici le ceri scuze celor mari iar toata lumea e fericita ca si mine daca primesc fundita!

| nucaraata explică (pentru Aneel):

Crede-ma ca am incercat dar cele mici nu inteleg... Orkm mersi de raspuns!