| blacke a întrebat:

Ma simt foarte prost. adica de curand m-am mutat la o scoala noua si am dat un test la limba engleza(initialul) si cand profa m-a intrebat de note am avut la fosta scoala la engleza am spus ca am avut 9-10 si la initial am facut varza. imi e frica ca colegii noi o sa rada sau o sa-si bata joc de mine zicand ca parca eram bun si acum... + ca la ora stiu, dar eu nu prea pot sa pronunt bine cuvintele si mi-e rusine sa zic sa nu rada de mine cu toate ca stiu. Maine aduce testul.Un pic de ajutor?

6 răspunsuri:
| ardei795 a răspuns:

Lasa-i sa zica ce vor ei, nu e treaba lor. Si nu cred ca ii intereseaza pe ei de nota ta...
Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu inveti pentru extazul profesorilor si colegilor sau pentru tine?

| blacke explică (pentru suntserios):

Normal ca invat pentru mine, dar oamenii sunt altfel in ziua de azi si mna. big grin

| Anna1902 a răspuns:

Ei da,stai linistita,totul o sa fie ok,cu totii avem zile mai proaste,nu cred ca o sa te eticheteze negativ,si daca o fac,o sa isi dea seama ca aparentele pot insela,de cele mai multe oric, crede-ma happy
Mult succes, si sa te acomodezi usor happy
Ar fi bine, sa nu prea te intereseze ce cred altii, ci ceea ce crezi si sti tu :*

| ana0409 a răspuns:

Crede-ma...chiar daca o sa rada de tine 5 secunde, o sa uite la fel de repede. Explica-i profesoarei ca nu poti pronunta bine cuvintele si, daca este un prof bun, o sa te ajute.Succes si sper sa te fii ajutat!

| Ambbra a răspuns:

Stai calma! Stiu cum e sa te muti la o scoala noua, colegi noi... Nu o sa rada nimeni de tine! Iar daca o fac sunt niste nenorociti! ^_^ Crede-ma, ca daca vor rade o sa si dea seama ca aparentele inseala si ca tu esti o persoana minunata! Sper sa te ajute parerea!