| Ghost01 a întrebat:

sunt la liceu si am o problema, eu sunt de alta natonalitate si asta ii face pe cei din jurul meu sa nu ma placa, oricum nu asta e grija mea, dar dintr-o data batjocora si nesimtirea a ajuns la un alt nivel cam toata clasa se amuza pe seama mea si daca era doar atat nu era mare chestie dar ei fac tot felul de tampeni in clasa si da vina pe mine, eu nu am cuvant de spus de oarece toata clasa e in potriva mea, si pe cine sa creada profesorul pe mine sau majoritatea?

Faza e ca daca treaba continua asa o sa iau multe note mici fara sa fie vina mea.

Ma gandeam ca ar trebui sa ma mut in alta clasa sau sa chem un parinte sau sa reglementez treaba cu directorul, faza e ca daca o sa chem un parinte sau directorul nu o sa fac decat sa indrept si mai multa ura asupra mea, singura solutie find sa ma transfer la alta clasa.

Am incercat sa nu-i bag in seama, dar dejeaba.(Daca nu-i bag in seama o sa arunce gunoaie in banca la mine si o sa dea vina pe mine ca sa iau note mici de la profesor.

Daca le dau replica e dejeaba eu sunt unu ei sunt 29.

Singura solutie find sa ma fac respectat singur cu right arm and left armAm mai pus intrebarea asta dar nu am fost ajutat.
As vrea sa ma sfauiti ce sa fac eu zic ca ce-a mai pasnica solutie ar fi sa ma tranfer in alta clasa.

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cand ai zis ca esti de alta nationalitate m-am gandit ca esti ungur. Zau ca nu am nicio idee de ce nu te suporta colegii.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat