| Anonimul8091231 a întrebat:

Cum vi se oare ideea de a amplasa, automate cu suc de portocale în locurile aglomerate? Mall, supermarket, licee școli, etc? E un tip mic de afacere. Credeți că ar merge sau nu? Mai ales dacă amplasarea ar fi în licee, scoli? Și chiar și Mall...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In Mall si supermarket trebuie sa ai angajati care sa stoarca fructa si sa o tina la gheata ca altfel fermenteaza si poti fi dat in judecata. Evident trebuie sa ai permis de functionare, autorizari d e la sanepid, apa si canalizare, pompieri, curent electric samd.

In scoli si licee nu este posibil asa ceva, fiindca scoala este protejata de comercianti si oameni straini din afara scolii, care pot introduce in scoala pe langa sucuri si droguri, ori alt fel de produse interzise, de aceea nu se permite acest lucru.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ideea e bună când te uiți la ea de la distanță. Sunt cheltuieli de tot felul. Ai trafic acolo unde îl pui, astfel încât vânzările să acopere cheltuielile, ideea e bună. Dacă nu, nu. Regula lui Dănuț.

| RxTx a răspuns:

Mergi si supraveghere pe cele deja instalate vezi câtă vânzare au
Si gândește-te că tu 1000 euro tot trebuie sa dai pe luna pe autorizatii sanitare... Autorizații și chirie si alte lucruri

Câți oameni cumpără

Mergi la dedeman fa o poza la portocalele care sunt in aparate

.ce faci daca incep sa corcăie gândacii prin ele

Se umplu de gândaci noaptea

Ce faci cu gândacii de noaptea

Car de fiabile sunt?
Cati bani iti ia electronistul cand acceptorul de banknote nu o sa mai meargă

Ce faci daca acel acceptor de consuma si trebuie recalibrat o dată pe an!?

Ce faci daca cupierele acceptoarele de jetoane acceptoarele de monezi se autodistrug dupa 1 an de utilizare

Ce faci daca un acceptor costa 700 euro

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Ce o sa faci cand concurenta da spaga la nea gheorghe care are acces la firele de curent sa iti bage 2 faze nu fază si nul si iti intra 380v in loc de 230v

Ce faci cu gândacii care iri umplu mașinile.ce faci când or sa treaca luni la rând inte 2 clienți

| Anonimul8091231 explică (pentru RxTx):

În primul rând nu există vorba de gândaci prin portocale spre exemplu. Portocalele, se verifică în fiecare zi, sau o dată la doua zile pentru a nu exista astfel de probleme.

Știu, că în unele cazuri, unele persoane ar fi în stare să le lase cu gândaci, însă eu nu aș fi, pentru că știu lucrurile ce țin de lucrurile astea, de calitatea produselor.

Portocalele, se schimbă o dată la 3-4 zile, dar asta depinde.

Autorizațiile, costă destul de mult la orice tip de afacere, nu doar la ăsta.

În dedeman, Carrefour, corra și unde mai sunt amplasate aceste aparate eu cred că au vânzare, deoarece încurajează consumarea de băuturi naturale.

Acceptarea de bancnote, monezi, dacă se strică se înlocuiesc, nu cred că costă 700 euro, există și la prețuri mai ieftine și care potrivesc la unele automate de acest gen.

| Anonimul8091231 explică (pentru RxTx):

Cum am spus, nu ne există așa ceva în ceea ce privește gândacii și alte insecte!

Iar când vine vorba, de firele de curent, nu aș accepta ca cineva să umble la ele, sau la aparat. Doar eu! Aș pune aparatul, undeva unde există camere de supraveghere, acolo chiar nu ar avea cum, pentru că în primul rând e ilegal să faci așa ceva. Iar dacă stai în zona aparatului, și îl supraveghezi, nu va face nimeni nimic.

Dar, da există posibilitatea de a se întâmpla, pentru că în România se întâmplă multe...

| RxTx a răspuns (pentru Anonimul8091231):

Ha ha ha cu ilegalul tau termina ca ma omori de ras aici este vestul sălbatic cand in tara asta banul contează
TREBUIE SA ITI SPUN CĂ TRĂIEȘTI IN ȚARA HOȚIEI ȚARA URII ȚARA INVIDIEI PROSTEȘTI

INVIDIA URA RĂUTATE ȘI PROSTIE
RĂZBUNARE

cum combați aceste lucruri!?

Eu reparam ceva stații din astea de la care plătești facturile
Când au apărut ele oamenii de invidie batgau banknote date cu superglue cu vopsea cu oja să le strice din mai multe motive
Si primul ar fi răutatea ura și invidia