| laurentiu345345234 a întrebat:

ce job as putea incepe o mica afacere pentru inceput cine imi da cele mai multe idei dar cu detalii din care ies profit dau funda.

9 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Traficant de droguri, peste, etc.

| DimLight a răspuns:

N-ai auzit de siteuri de "idei de afaceri"? nu mai cauta mura in gura pe un site unde media de varsta e maxim 18 ani...

| unknøwn a răspuns:

Îţi găseşti hobby-uri, pasiuni.
Şi inventezi, găseşti metode prin care poţi face bani din asta.
Aşa faci ceva ce-ţi place şi faci şi bani.

Răspuns utilizator avertizat
| kill0009 a răspuns:

Pentru inceput studiaza stiinta afacerii, invata tot ce trebuie sa stii despre o afacereca de exemplu piata, segmentul de clienti, concurenta etc. apoi dupa ce ti-ai facut un plan de afaceri cauta o sursa de finantare si anume jobul sau alte surse.

| Alex911or112 a răspuns:

Vanzator e cel mai binewinking

| KlausTheKing a răspuns:

Afacerile de succes din pacate nu au o reteta sau nu poate nimeni sa vina cu o idee buna in locul tau. Ai un hobi iti place si sti sa faci ceva cauta nisa de clienti si apucate de treaba. Ex. Daca tie iti place mecanica fa atelier auto sau incepe comert cu masini dar in nici un caz nu deschide o cofetarie ca asa ai citit pe net de regula multa munca pasiune si cunostinte in domeniu este cheia succesului in orice afacere si obligatoriu in ordine aceasta. Mult succes iti doresc ma inclin cu respect Klaus

Răspuns utilizator avertizat