| neacsumihai2009 a întrebat:

Vreau sa stiu daca in cadrul finantarii cu bani nerambursabili din Romania sau UE, poti castiga doar bani, doar fiind angajat in cadrul proiectului pe care esti finantat. Gen sa fii angajat, ca si manager de proiect, si sa fii platit asa, sau se poate si in alt mod?

Intreb asta deoarece stiu ca prime metoda expusa cere in principiu studii superioare, iar eu nu le am
Are cineva idee?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru finantare trebuie sa faci si sa depui un proiect. Detailat.
Daca proiectul este aprobat si tu te aflii in el, atunci poti fi salariat.
Sunt insa posturi unde se cere prin lege existenta unor pregatiri, atestate etc.

| neacsumihai2009 explică (pentru Bula):

Ok, si daca nu esti, ce cale exista pentru a scoate bani din asta?

| catablondu a răspuns:

Salut, proiecte europene cu bani nerambursabili exista in foarte multe domenii. Daca ai ceva concret iti pot explica mai multe. Depinde in ce domeniu vrei sa accesezi fonduri, depinde de ce resurse dispui la randul tau etc.

| neacsumihai2009 explică (pentru catablondu):

Nu asta intrebam catalin. Ci daca exista doar optiunea mentionata mai sus de a scoate profit, tu ca si antreprenor, fiind angajat in cadrul unei asemenea initiative finantate prin programele de genul