| amutu1 a întrebat:

Am permis de conducere obținut în Italia și as vrea sa știu dacă fac prea schimbare în țară la permis pot sa dau ai de C-CE? (Nu am studii superioare terminate)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti sustine examinarea pentru acele categorii, dupa preschimbarea permisului in unul romanesc, indeplinirea conditiei de varsta, absolvirea scolii de conducere pentru fiecare categorie si reusita la examinare pentru fiecare.
Nu au importanta studiile, in legislatia rutiera romana nu exista nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, indiferent de categoria pe care vrei s-o obtii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu intelege nimeni ce vrei, vrei sa faci prea schimbare, ce inseamnă prea schimbare?