| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,In viitorul apropiat urmeaza sa ma inscriu la scoala de soferi, am inteles ca dupa ce iei sala poate sa dureze si cateva luni pana dai traseul?

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Acum depinde de cate persoane au trecut examenul teoretic si urmeaza sa dea traseul, variaza in functie de localitate.
Eu, de exemplu am stat cam 3-4 saptamani la Pitesti.
Daca esti nerabdator sunt metode sa faci o reprogramare si sa dai peste o saptamana.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de orasul in care dai, dureaza vreo 3-4 saptamani sa te programezi

| adyzone a răspuns:

Cel putin in Dambovita dureaza cam o luna. Nu are treaba instructorul pur si simplu asa te progameaza aia de Politie. Eu am dat acum 4 ani si am dat orasul a doua zi dupa sala, dar de un an sau doi totul s-a schimbat. Unii spun ca acum e obligatoriu ca fiecare elev sa stea 24 de min la volan, ceea ce pe timpul meu nu se intampla si ca in fiecare zi dau un numar mult mai mic de cursanti orasul decat in trecut. Daca stie cineva sigur de ce naibii dureaza asa mult sa spuna.

| Adoo a răspuns:

Asta depinde de instrucor. in ce data te programeaza. Unii te programeaza peste cateva zile iar altii peste o saptamana, doua.
Eu unul asa stiu happy