| WholeWorldTeam a întrebat:

daca te epilezi pe corp cu vreun aparat care scoate firul din radacina,se irita pielea? Daca da, ce remedii folositi? (creme etc)

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, se cam irită, depinde de piele presupun. Eu folosesc o cremă mai grasă, ca să hidrateze foarte bine, înainte de epilare, mai ales pe picioare, şi-atunci abia se mai înroşeşte happy După nu folosesc nimic, aştept să treacă de capul lui.

| miha_6184 a răspuns:

Da se irita din cauza ca ai pielea sensibila pentru ca si eu sunt la fel mi se irita foarte repede dar cel mai bine dai cu o crema hidratanta inainte si dupa poti sa dai cu ulei de corp este cel mai simplu si iti face si pielea catifelata

| Pufffx a răspuns:

Ceai de musetel si crema de galebenele.Asa i-a spus dermatologul prietenei mele sa se stearaga cu ceai de musetel rece dupa care sa se dea cu crema de galbenel.Bafta

| William a răspuns (pentru Pufffx):

Spirtul este la fel de eficient.

| Hieer a răspuns:

Nu se irita adica mie nu mi s-a intamplat niciodata. Doar ca se roseste putin dar dupa 5-10 min trece.

Sper ca te-am ajutat!

| xBebee a răspuns:

Eu una nu m-am iritat pana acum, dar m-am gandit si eu la aceasta varianta.Am citit ca ceaiul de musetel, sau o crema cu aloe vera ar ajuta. Nu stiu cat de adevarat este.
Ti-am spup si o repet nu se intampla nimic, decat ti se fac niste bubite, datorita smulgerii [ ca si cand ti se face pielea de gaina ] dar apoi totul se rezolva...
BAFTA multa si daca se intampla ceva te sfatuiesc sa te duci la un doctor specialist...

| TumblrAddict a răspuns:

Nici mie nu mi s-a iritat, dar unii au pielea sensibila si atunci trebuie folosita co crema dupa epilare, eu o folosesc oricum, previne iritatiile. Aproape orice fel de crema e buna happy

| WholeWorldTeam explică (pentru TumblrAddict):

Spune-mi un nume de crema si de unde poate fi cumparata, te rog

| TumblrAddict a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Eu folosesc o crema de la Farmec, se numeste "Balsam dupa epilare" il aplic imediat dupa ce ma epilez cu aparatul sau cu ceara happy

| anonimus27 a răspuns:

Mhm...