| Ritsuko a întrebat:

Cum vi se pare noul sezon din Kuroshitsuji?
Nu v-ar fi placut mai mult cu Ciel demon?
Nu vi se pare ca sezonul acesta este putin dezamagitor fata de ce visam noi?

Răspuns Câştigător
| AoiTori a răspuns:

Anime-ul e totalmente diferit de manga. *_* şi mi se par cam toate sezoanele ca mai mult te incurca... Am citit manga (sunt la zi) şi totul e atât de clar, iar ciel -demon sau cloud şi trancy sau hannah nici măcar nu există în manga. Totuşi, nu pot spune ca nu mi-au plăcut! .....deoarece e animeul de pe locul 1 in topul preferintelor mele XD

5 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hei! Nu am urmarit anime-ul, dar incerc sa fiu la curent cu informatiile din acest domeniu.

Ti se pare dezamagitor, deoarece storyline-ul nu este acesta.

In momentul cand au anuntat (Ianuarie a.c.) lansarea noului sezon si ova-ului au specificat cum sta treaba cu povestea. Si anume, "Book of Circus" este situat intre episoadele 15-16 ale sezonului 1, iar ova-ul "Book of Murder" este situat imediat dupa "Book of Circus".

In concluzie, ordinea de vizionare este:
- sezonul 1 (pana la ep 15)
- sezonul 3 "Book of Circus"
- ova-ul "Book of Murder"
- sez 1 (de la 15 pana la final)
- sez 2

Sper ca te-am lamurit.

P.S. Ova-ul "Book of Murder" incepe in toamna pe 25 Octombrie.

| Ritsuko explică (pentru ryuu):

E total aiurea, mi-am dat deja seama pe unde suntem cu acest sezon.Plus ca am intrebat altceva.Toti fanii visau la un sezon 3 care sa-l continue pe al doilea (mai rau ca Hakuouki cu ordinea).

| ryuu a răspuns (pentru Ritsuko):

Stai lininst/a sunt serii ce au o ordine a episoadelor mai incurcate ca Hakuouki si Kuroshitsuji. :))
Spre exemplu "Haruhi Suzumiya" http://www.tpu.ro/......atari-dar/

| SatanLovesYou a răspuns:

Au decis sa urmeze manga. Sezonul 2 l-au bagat aiurea. Uite, de aici au inceput cu sezonul 3 http://www.mangareader.net/102-2034-1/kuroshitsuji/chapter-24.html (aproximativ, ca daca vrei sa stii mai multe trebuie sa te duci putin in spate).

| AoiTori a răspuns:

Cat despre sezonul 3 aştept sa văd dacă urmează manga, sau...laughing