| RainbowAndra a întrebat:

De ce iubiti Romania?
De ce nu iubiti Romania?

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Nu pot sa spun nu mi iubesc tara, dar nici prea multe beneficii nu ne aduce.nimic numai merge ok in tara asta,pe unde te duci, daca nu te duci cu dreptul pleci cu diploma de nimic, si cam asta e tara noastra...ca sa numai spun k alocatiile au ramas aceleasi, k suma vb, de cand am terminat eu liceul si sunt vreo 4 ani.
in fine,nu tara e de vina, e de vina cine ne conduce, dar asta e!

| Laurentiuuu a răspuns:

Pai.Romania este o tara destul de frumoasa/urata,nu stiu fiecare sat,oras exact adica mai precis nu stiu cum e in unele orase,in unele orase cred ca e mai bine. sau nu. uite in constanta este destul de bine.dar are si unele defecte,Romania este urata deoarece toti sunt smecheri si toata lumea se crede.
Imi place Romania deoarece mai bine m-am nascut aici decat intr-o tara din Africa
Nu imi place deoarece cum am zis mai sus "Romania tara tuturor posibilitatilor",Nu mai tarani (nu in sensu din DEX, adica in sensul ca se cred. cine stie ce, dar mai sunt si "Tarani" buni. care nu sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eu iubesc Romania foarte mult ( desi nu sunt de origine romana). Este tara in care m-am nascut, si am crescut pana la momentul de fata.Si nu o iubesc deoarece aceasta tara are bogatii dar presedintele le ignora! Tara este asa de frumoasa dar nu este bine administrata! Pa!