| OtakuShoujo a întrebat:

Cum vi se pare faza asta:avem in clasa un baiat care injura,ia note proaste,se bate cu cei mai mari ca el,si culmea,parintii ii iau IPhone. Avem in clasa o fata care a incercat sa se sinucida,care atunci cand un profesor o striga la ascultare ea zice ca nu vrea,si culmea, are IPad si nu stiu ce Laptop.Si mie care iau note bune la scoala si sunt cuminte nu vor sa-mi ia nici macar o tableta.Pe mine nu ma enerveaza ca nu-mi ia mie(de fapt,eu sunt multumita cu ce am),ci ca acelor colegi li se fac toate poftele, desi la scoala nu-s buni.
P.S:Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot romanul.

Răspuns Câştigător
| Sergiu72 a răspuns:

Ai rabdare. Viitorul este al tau! Vei face cariera si-ti vei cumpara gadgeturile dorite, apartament in rate si haine frumoase. Toate astea te vor face sa te simt implinita si mandra de tine. Parintii aceia despre care ai vorbit, nu sunt buni si nu-si educa odraslele. Odraslele lor se vor pierde. Nu te compara cu colegii aceia de bani gata. Tu esti TU. Toate cele bune!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le place sa-si mimeze copii, fac liceu si se pun la munca pentru ca stiu ca nu mai merge spaga la bac

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oare nu stau rau cu banii, parintii tai?

| OtakuShoujo explică (pentru Salontanul):

Nu.La scoala imi dau mie si surorii mele cate 10 -15 lei la noi.

| neutrino a răspuns:

Face parte din normalitatea cotidiana.

| AtateaConditii a răspuns:

Știi cum se zice, șmecherii din liceu, fraierii de după. O să regrete ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceilaati au multi bani si perintilor lor nu le pasa de ei.

| Danişor a răspuns:

Salut! nu ai tableta din cauza ca poate parintii tai nu stau bine cu banii, si poate parintii colegilor tai au multi bani.Bafta in continuare!

| OtakuShoujo explică (pentru Danişor):

Mama ia 8-9 milioane pe luna, tata 13. Oricum, nu ca as vrea tableta, da' ma oftica faptul ca prostii au parte de telefoane si laptop-uri si nu fac nimic pentru ele.

| Danişor a răspuns (pentru OtakuShoujo):

Te inteleg.Dar asta este viata uneori nu este corecta.Iti urez bafta in continuare!

| Sergiu72 a răspuns (pentru OtakuShoujo):

900 lei + 1300 lei = 2200 lei. Sunt salarii modeste pentru care parintii tai muncesc, te cresc, te imbraca, platesc facturile la electrica, cablu tv, telefoane, apa calda, apa rece, salubritate, caldura iarna, offf, deja s-au terminat banii si nu am socotit chiria sau ratele, alimentele, benzina, datoria la abc de luna trecuta. Vizita la medic a fost iar amanata. De aceia invata bine sa faci cariera, sa ai un salariu mai bun, sa-i poti ajuta si sa-ti poti face pe viitor viata mai frumoasa. Nu te compara cu beizadele de bani gata. Toate cele bune!

| piticelm a răspuns:

Dar nu este mai bine sa nu-ti pese de altii? Ei au o alta situatie, este problema parintilor lor ce hotarasc in privinta copiilor.Tu trebuie sa iti vezi de treburile tale si de familia ta.

| Gabbriell a răspuns:

Nu trebuie sa-i judeci pe ceilalti.

| Koyzu a răspuns:

Asta mi se intampla si mie.Hei OtakuShoujo uitate la intrabarile mele si raspunde-mi la oricare, sunt foarte sigur ca stii, mi-am mai raspuns.