| gagiqutzza a întrebat:

Iubesc un baiat dar el nu prea imi da importanta.Credeti ca ar trebui sa mai stau cu el? Eu tin mult la el si chiar il iubesc!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca il iubesti, ai rabdare, ramai langa el pana te incredintezi ca nu are aceleasi sentimente pentru tine. O aparenta indiferenta poate ascunde un mare timid...Adevarul nu se afla numai in cuvinte... uneori se ascunde indaratul lor...SI poate tocmai acesta e mai autentic... Vorba e de argint insa tacerea e de aur...

| monyk a răspuns:

Buna, daca il iubesti nu te da invinsa, ci incearca sa il atragi, fa-l sa te iubeasca, ramai alaturi de el, fi rabdatoare si fa-te placuta pentru el.Succes!

| marya a răspuns:

Voi care spuneti ca trebuie sa il lase in pace va ganditi un pic poti sa vorbesti deschis cu el! despre ce te deranjeaza daca vezi ca va fi nepasator atunci ia masuri! nu gata! nu ii mai dau nici eu impotanta! sper ca te-am lamurit! paap

| galileo a răspuns:

Ceau. Eu cred ca ar trebui sa uiti acest baiat chiar daca tu spui ca il iubesti, din moment ce el nu te baga in seama. El nu tine la tine, pentru el nu esti decat "o petrecere a timpului liber". O relatie se bazeaza pe reciprocitate, insa in relatia ta reciprocitatea nu se vede. Imi pare rau daca raspunsul meu te-a deranjat...insa acesta este adevarul.Numai bine