| alondrakiss a întrebat:

Nu știu unde să mai scriu...Sunt gravidă,ma simt tristă, ma gândesc că nu e ușor cu ce voi face de acum înainte.Simt că acest copil nu se dezvolta cum trebuie...Mă simt vinovată că nu-i pot oferi mai multe lucruri

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un copil nu are nevoie de lucruri mai multe. Are nevoie de iubire mai multă.

| Drimmero a răspuns:

De ce ai mai facut copilul daca simti de pe acum sentimente de vinovatie? Pe unii chiar nu va inteleg, scuze, incerc sa fiu empatic si intelegator dar uneori e peste puterea mea. Trebuia sa te gandesti dinainte, un copil nu e o joaca, e o RESPONSABILITATE!

| wildthing a răspuns:

Esti impreuna cu tatal copilului? Stie ca esti apasata gandurile astea? Ar trebui sa fie langa tine si sa iti ofere suport sau daca el nu e, cere ajutorul parintilor sau eventual fratilor daca ai, pentru ca nu trebuie sa treci singura prin toata situatia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, ii poti oferi copilului tau dragoste, asta e cel mai important, in al doilea rand il poti educa si sa fie destept, il poti invata ce e bine si ce e rau, asa se educa copii, trebuie sa ai grija de el ca sa nu pateasca ceva rau doamne feri! Iubeste aproapele tau ca pe tine insuti! Cand vei naste copilasul vei simti asa o fericire in suflet cum nu ai simtit-o niciodata! Copilasul ala e o parte din tine, o parte din timpul tau, e sangele tau si trebuie sa ii oferi tot binele din lume si el la vremea lui te va multumi! Acum tu trebuie sa fii fericita ca vei fi mamica! Vei da viata unui om care va avea grija de tine la batranete asa cum tu ai avut grija de el! Indiferent ce e, baiat sau fata, oricum e om! Fii fericita!

Sper ca te-am ajutat happy

| alondrakiss explică (pentru anonim_4396):

Nu știu cum alți reușesc să o ia de la capăt? Că eu efectiv nu mai am chef de nimic...Îmi este greu sa fac multe lucruri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru alondrakiss):

Totul va fi bine happy

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi trista un copil este o bucurie mai ales pentru o femeie gandeste-te ca altele se chinuie sa ramana gravide ani de zile copii au nevoie de afectiune de dragoste de iubire sunt sigur ca tu ii poti oferi aceste lucruri si alaturi de tatal copilului si cu ajutorul lui poti trece peste aceste momente

| Endy22 a răspuns:

Ofera-i educatie si el iti va multumi la vremea cuvenita