| anonim_4396 a întrebat:

dupa cat timp de relatie credeti ca ar fi potrivit sa intreti relatii intime? sunt cu prietenul meu de peste 3 luni si ce-i drept cred ca ma atrage ideea doar ca mi foarte frica de mom ala.am aporoape 19 ani, el zice ca e normal.si cred ca e, avand in vedere ca tinem mult unul la altul.(eu sunt virgina). ieri am incercat ceva nou.adica fara bluza, doar in sutien si m-a sarutat peste tot.a fost o senzatie frumoasa. faza ciudata era ca el era ft cald iar eu in schimib eram ft rece.si ma intreb de ce? sa fie din cauza ca imi era ft frica?( stiu ca pare comic pentru cei cu experienta si alea alea dar nu toata lumea e asa pregatita din punctul asta de vedere, cel putin nu prima data)

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa 3 luni de relatie cred ca puteti trece la pasul urmator...mai als daca asta va doriti amandoi

| deeeeea1 a răspuns:

Nu exista o perioada anume pentru pasul asta.Te felicit pentru varsta care o ai si esti virgina( in zilele astea fetele isi incep viata sexuala de la 13-14 ani). Trebuie sa te simti pregatita si sa te documentezi inainte de toate tot ce presupune inceperea vietii sexuale.Si ai spus tu ca erai rece, erai pentru ca aveai emotii si frica si nu ai avut timp ca sa zic asa sa te implici in preludiu.Conteaza foarte mult si comunicarea cu iubitul tau, sa te iubeasca si sa ai incredere in el, restul va veni de la sine.Mult succes :*

| alina5298 a răspuns:

Daca tu te simti pregatita si iti doresti consider ca nu exista un anumit timp pentru cand sa intretii relatii intime.

| Kennziiie a răspuns:

1. Ai 19 ani si esti virgina? BRAVO! Tot respectul. 2. este normal sa ai emotii.E prima oara, nu stii la ce sa te astepti, orice poate fii posibil, deci da, emotiile sunt normale! 3. vad c-o luati incet, dar totusi, aveti doar 3 luni... ar trebui s-o luati si mai incet, dar daca totusi va simtiti bine unul in prezenta celuilalt, atunci faceti-o. 4. el era excitat, iar tie iti era prea frica ca sa te relaxezi.thinking

Be carefull! Baftapuppy dog eyes

| DinGri77 a răspuns:

Nu exista o perioada de timp batuta in cuie pe a incepe o relatie sexuala cu cineva. Este foarte normal sa ai emotii! Daca iti doresti o poti face oricand, dar trebuie sa ai in vedere toate responsabilitatile care vin odata cu inceperea vietii sexuale. Folositi protectie si incecati sa discutati mult pe tema asta pentru o cunoastere reciproca cat mai buna.

| something3456 a răspuns:

Faci ce vrei cand vrei cum vrei.