Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754853intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
15 Sep
SATI 236.271AFISARI
120.462VIZITE
108.275V. UNICI
26 Februarie 2009
Anonim intreaba:

Cum e sa faci sex pentru prima oara?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    27 Februarie 2009 00:43
    Antonia_4818 a răspuns:

Depinde cu cine o faci..., la ce varsta..., daca esti fata sau baiat...
    Un baiat isi poate incepe viata sexuala cu o tipa mai mare decat el..., care sa nu fie neaparat prietena lui.>poate fi placut impresionat...sau dezamagit de sine..., de ea...
    O fata, daca alege sa se daruiasca iubitului ei, fiind sigura si asigurata de toata dragostea lui, poate simti un usor disconfort., durere, dar tandretea lui, soaptele lui ii pot face placerea mai mare decat durerea!

1 August 2012 20:13
    ienutzza93 a răspuns (pentru Antonia_4818):

Eu am 12 ani este bine?
    cu ce baiat de ce virsta se poate?

- Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 226 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 29 (din 224)
    > >|
  • 28 Februarie 2009 20:05
    PsihoSex a răspuns:
    ... Poate fi extaz, dar poate fi si agonie! depinde daca si ce ai facut si cat-adica petting, daca te-ai erotizat normal, progresiv, sau daca "sari" direct in sex, ca asa ti-a venit vineri seara?! Daca si cat de bine va cunoasteti, aveti incredere reciproca ca o sa stiti sa va purtati corespunzator, adica igiena, protectie, confort, lumina discreta, securitate, ambianta romantica, papa bun si vinisor ros, sau sampanie, daca e Prima oara, trebuie sa fie sarbatoare! Nu fa greseala sa astepti cu sufletul la gura Marele Orgasm-poate veni sau nu! Dar, invata sa te bucuri de tot restul, mangaieri, tandrete maxima-ar trebui!, rabdare, sinceritate maxima si comunicare+cooperare, masaj, si nu exagerati cu bautura, e in primul rand pentru tine, ca sa te relaxezi si dezinhibi! Eventual dus impreuna inainte, ca si dupa! Si mai reflecteaza la motivul pentru care o faci, daca nu esti prea tanara (ca nu scrieti never anii si gradul de exp!), si... asa mai departe! Succes, si senzatii deosebite, bucurii si impliniri!
  • 26 Februarie 2009 22:13
    mlm a răspuns:

Esti presat de catre cei care vorbesc permanent despre sex. Te gandesti in sinea ta: "trebuie sa incerc si eu ca sa vad cum este". Este greu, insa va trebui sa gandesti cu propria ta minte si sa faci numai ceea ce vrei tu sa faci.
    Este foarte important sa nu te simti presat in nici un fel sa faci sex, daca tu nu simti ca nu e momentul. Daca prietenii tai declara ca o fac, asta nu inseamna ca lucrurile chiar asa si stau in realitate.
    A te gandi la toate implicatiile generate de raportul sexual, poate sa fie un lucru util in luare unei decizii corecte fata de tine. Exista o multime de motive pentru care oamenii ar putea sa nu vrea sa faca sex. Poti sa simti ca inca nu esti pregatit/a emotional pentru asa ceva. Daca esti impins spre a face sex, mai tarziu s-ar putea sa regreti. Unele persoane au puternice convingeri religioase sau culturale. Altii vor sa mai astepte...
    Exista o presiune destul de mare din partea celor din jur, pentru ca tu sa-ti pierzi virginitatea-adica sa ai un raport sexual pentru prima data. Daca te hotarasti sa o faci pentru prima data numai pentru ca vrei sa-ti pierzi virginitatea sau pentru ca te gandesti ca toti prietenii tai o fac deja, atunci faci o alegere pe care ai toate sansele sa o regreti mai tarziu.
    S-ar putea sa ai multe temeri, mai ales atunci mergi pentru prima data pana la capat. S-ar putea sa-ti faci probleme despre modul cum vei arata dezbracata complet, sau in privinta faptului ca cineva ar putea sa va deranjeze intimitatea. Este foarte normal sa ai griji insa cheia consta in comunicare. A fi relaxat si in stare sa discuti anumite lucruri cu partenerul tau poate sa conduca la o disparitie a inhibitiilor de tot felul.
    Raportul sexual prin care penisul in stare de erectie al baiatului patrunde in vaginul fetei sau numai atinge exteriorul acestuia, poate sa duca la sarcina. De aceea, inainte de a trece la raportul sexual propriu-zis, ar trebuisa va ganditi mai intai la metodele contraceptive pe care ati putea sa le folositi...
  • 2 Martie 2009 20:02
    ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:
    Daca e pasiune, e si placerewinking. Daca nu, te doare happy
  • 27 Februarie 2009 00:21
    LittleZyzy a răspuns:
    Pt mine a fost foarte dureros si ciudat sad nu mi-a placut prima oara sad
  • 7 Iulie 2010 12:07
    Aliiinutzatha a răspuns:
    E simplu ii dai bataie eu am 10 ani si deja am facut. fetele stai desupra ca e cool
  • 9 Martie 2011 07:55
    oanazuzi a răspuns:
    Pey nu stiu depinde cati ani ai si daca va placeti s-ar putea sa doara poate
  • 9 Martie 2011 18:30
    habibi2012 a răspuns:
    Depinde cu cine si cum
  • 27 Mai 2011 22:11
    Eduardx_1313 a răspuns:
    OFF topic : MLM o fi tu expert TPU, dar esti varza frate daca sti sa dai doar copipaste e bine ca doar asta sti si te dai mare expert, parerea mea du-te acasa.
  • 16 Iulie 2011 22:38
    shummyalberto a răspuns:
    Ei bine nu stiu daca o sa ma raportati dar la orice persoana doare prima data adica la fete mai mereu doare dar depinde de orgasm, la baieti prima data e dureros iar apoi e cea mai mare placere...de ce? pai la baieti ca si la fete avem toti un fel de (Ata) ei bine la baieti e mai dureros imaginatziva dc pentru la prima penetrare acea ata se rupe iar cand este penetrarea (nu voi mai da detalii nu vreau sa fiu raportat) va puteti da sg seama dc doare mereu prima data pentru baieti.
    Deci incercati si va zic ca a 2 oara o sa va doara 25% din cu va durut prima oara la baieti la fete jumate din ce a fost prima oara deci bft panglica?
  • 13 Noiembrie 2009 16:52
    piSsuletZ a răspuns:
    Naspa!
  • 9 Martie 2011 08:09
    Spiku a răspuns:
    Sa mor eu daca a m ras vreodata asarolling on the floor))))) da km e sa faci sex?laughing) da e bine ma bagi giubalaul in padure si totul vinde de la sinerolling on the floor)) ce e asa greu daca e dai si **** si tot asarolling on the floor dai 100000 de numererolling on the floor)
  • 9 Martie 2011 16:58
    dadyanaa16 a răspuns:
    Draga.am 16 ani.sh inca nici nu ma gandesc la astea...snt prea mica pentru astea. sh nah.happy. deci nu stiu .inca.cand o sa faci.anuntza'ma.si zi'mi cum a fost.succes!
  • 27 Martie 2012 21:26
    DyaNna249 a răspuns:
    Daca esti baiat nu ai nimic! Daca esti fata lucrurile se schimba... Prima oara cand penisul intra in,, puta'' te doare si te ustura tare tare, a doua oara la fel, si a treia dupa care te obisnuiesti ve vedea ca te simti in al noua-lea cer! Bafta la pat!laughing
  • 21 August 2010 23:33
    Bica1453 a răspuns:
    Este foarte tare simti ca esti fericit cand eu tragi
  • 30 Martie 2011 00:44
    nicku92 a răspuns:
    Am si eu ointrebare urgenta... despre relatii
  • 30 Martie 2011 00:50
    nicku92 a răspuns:
    Ne intalnim de un an si o luna
    nu am facut-o niciodata, nici ea.nici eu
    azi, pentru prima data i-am propus
    dar, a spus ca se teme... si s-a suparat pe mine...
    in ce mod, sa o conving, caci ea nu prea bine e informata despre toate lucrurile acestea, poate si de aceasta si se teme
    cum sa-i explic.ca sa fie convinsa
    daca sincer, am avut ocazii de a face, dar nu eram pregatiti
  • 26 August 2011 09:54
    cristinaserea a răspuns:
    Si eu as vrea s-o fac adica nu stiu thinking pe bune stau si ma gandesc ca noi tinem unu la altu si as faceo pentru prima data dar dupa aia iar ma gandesc ca 1 e mare pacat 2 nu o sa mai fiu virgina am 15 ani jum big grin
  • 15 Februarie 2011 23:38
    Luximina a răspuns:
    Pai... depinde si daca tu vrei acest lucru. si daca tii cu adv la persoana respectiva! bafta :*
  • 26 Februarie 2009 22:41
    Raspuns anonim:
    Ar putea fi frustrant, mai ales daca pentru amandoi este prima oara, si asta datorita stangaciei. un ambient placut, tandrete si multa rabdare, cum e...ai sa vezi tu! iti recomand folosirea prezervativului, indiferent daca este vorba de penetrare sau doar de atingerea partilor genitale
  • 16 Martie 2009 21:46
    Raspuns anonim:
    Dar ce iti trebuie tie sex? Stiu, poate ati decis sa o faceti impreuna, dar daca iubitul tau nu vrea asta poti sa o lasi alta.Trebuie sa va placa unul de altul, iar eu nu o sa trec prin eperienta asta decat la 27 de ni. Oricum multa bafta:s-ar putea sa doara adica nu stiu nu vreausa incerc:-Q oricum te pup
    :*:*
  • 29 Martie 2009 14:26
    Raspuns anonim:
    Cum e sa faci sex pentru prima oara?
  • 1 Aprilie 2009 13:59
    Raspuns anonim:
    Pf... depinde tongue cu cine o faci? de cand esti cu baiatul/fata respectiva tongue.trebuie sa ai incredere in partener/partenera. poate sa te f**a si sa te lasewinking aveti grija fetelor.eu am facut`o pentru prima data dupa 4 luni d cand am stat cu prietenul meu tongue... putin dureros dar... si placut bine inteles...eu am facut`o pentru ca am incredere in baiatul cu care stau si ne iubim foarte mult tongue...bafta
  • 5 Aprilie 2009 11:36
    Raspuns anonim:
    Cum bagi bula video
  • 5 Aprilie 2009 16:28
    Raspuns anonim:
    Am incercat sa descriu astta de multe ori... dar nu stiu cumm...sunt inca virgina
  • 23 Aprilie 2009 03:05
    Raspuns anonim:
    E ceva ce nu o s auiti toata viata:X
  • 19 Mai 2009 16:01
    Raspuns anonim:
    Ce simptome ai dupa ce faci prima data
    sex
  • 29 Iunie 2009 02:19
    Raspuns anonim:
    Nu stiu

• 21 Iulie 2009 13:31
    Raspuns anonim: