| Costinamiha a întrebat:

Daca iau anticoncepționale corect, la aceeași ora, pot sa ramân gravida? Va rog sa-mi răspundeți!

5 răspunsuri:
| Biu009 a răspuns:

Nu, nu poti sa ramai gravida daca le iei corect

| corbulalbrosu a răspuns:

Metodele contraceptive pe baza de hormoni sunt cea mai sigure/eficiente metode de protectie, deoarece teoretic se considera ca formarea unei sarcini este IMPOSIBILA in cazul in care pastilele se administreaza corect respectandu-se mereu cu precizie aceeasi ora fixa/exacta. Sarcina se poate forma si instala numai/doar in urma unei greseli privind modul de administrare a contraceptivului. Multa sanatate!

| KeepitLondon a răspuns:

Daca le iei corect nu ramai gravida

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Daca iei anticonceptionale si te *** cu mine faci cuadrupleţi

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida daca le iei la timp.