| Costinamiha a întrebat:

Daca iau anticonceptionale in fiecare zi la aproximativ aceeași ora diferența de câteva minute, exista șanse sa ramân gravida? Va rog sa-mi răspundeți!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic stie asa ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform calculelor efectuate de specialisti si pe baza datelor statistice multianuale a rezultat ca in cazul folosirii corecte a acestei metode de protectie in cele mai nefavorabile statistici s-au inregistrat 6 sarcini la 1.000 de contacte sexuale, toate finalizate cu ejaculare in vagin. In concluzie (ne)sansa de sarcina este extrem de mica, mult sub 1%.

| Emilian65 a răspuns:

Daca le iei asa cum scrie in prospect, nu vei ramane gravida.

| Faranume1111 a răspuns:

Serios cateva minute, nici dupa o ora intarziere daca le ei, tot is fac efectul!